Terapia chelatowa a miażdżyca
W 1957 roku w USA poczyniono pierwsze obserwacje, które pokazywały korzystne działanie EDTA u pacjentów z miażdżycą. Obserwacje lekarzy stosujących Terapię chelatową wskazywały, że udrażnia ona zarówno duże naczynia jak i otwiera nowe połączenia małych naczyń poprawiając w ten sposób ukrwienie narządów. Pierwsze opublikowane wyniki badań nad skutecznością ETDA w schorzeniach sercowo naczyniowych pochodzą z lat 50-tych. Jednak najbardziej wartościowe badania opublikowano dopiero w 2014 roku. Zostały wykonane na zlecenie National Institutes of Health (NIH) najważniejszej instytucji rządowej w Stanach Zjednoczonych zajmującej się badaniami biomedycznymi i związanymi ze zdrowiem. W badaniach wzięło udział 1708 pacjentów po zawale serca w wieku powyżej 50 lat. Na podstawie obserwacji, które trwały 55 miesięcy stwierdzono, że terapia chelatowa jest bezpieczna i skuteczna. Najlepsze wyniki uzyskano w grupie pacjentów z cukrzycą, gdzie ryzyko zgonu u pacjentów poddanych terapii chelatowej w ciągu 5 lat spadło o 43%.Według badań amerykańskich kardiologów, przeprowadzonych na grupie 2870 osób, po zastosowaniu terapii chelatującej stwierdzono poprawę u 93,5 % pacjentów z dusznicą bolesną, 91 % z zaburzeniami krążenia kończyn dolnych, 54 % z zaburzeniami krążenia mózgowego
Co to jest chelatacja?
Chelatacja (terapia chelatacyjna) to metoda terapeutyczna, polegająca na dożylnym podawaniu pacjentowi, u którego występuje obciążenie metalami ciężkimi, związków chelatacyjnych, które mają za zadanie usunąć metale ciężkie z organizmu.
Dla kogo?
Lista schorzeń:
- choroby nowotworowe;
- choroba wieńcowa;
- zaburzenia krążenia;
- zatrucia metalami ciężkimi i grzybami;
- nadciśnienie tętnicze;
- miażdżyca;
- cukrzyca;
- zawał serca;
- zaburzenia krążenia mózgowego;
- depresja;
- choroba Alzheimera.
Bezpieczeństwo terapii:
Prawidłowo przeprowadzona chelatacja nie stwarza żadnego ryzyka dla zdrowia pacjenta. Dotychczas nie odnotowano żadnych groźnych lub mniej groźnych powikłań chelatacji. EDTA w organizmie nie zmienia swej postaci. Łączy jedynie jony szkodliwych metali, które dostają się do organizmu wraz z zanieczyszczonym powietrzem, wodą, pożywieniem. Następnie wraz ze związanymi jonami metali
w 100% jest wydalany z organizmu.
Sporadycznie podczas infuzji dożylnej, przy zbyt szybkim wlewie, występują:
- bóle i zawroty głowy,
- uczucie znużenia,
- przejściowe obniżenie ciśnienia krwi czy skurcze mięśni, szybko usuwane dożylnym podaniem wapnia.
Podczas stosowania ALA należy pamiętać o:
- systematycznej kontroli poziomu cukru we krwi w czasie suplementacji,
- aby nie doprowadzić do jego zbyt niskiego poziomu, szczególnie w przypadku równoległego zażywania ALA wraz z doustnymi lekami obniżającymi poziom cukru we krwi.
Chelatacja nie jest wskazana dla osób z całkowitą niewydolnością nerek.
Skuteczność potwierdzają też badania zalecane pacjentom po zakończeniu kuracji.
Liczba kroplówek
Procentowe wypłukiwanie zmian miażdżycowych
od 1 do 4
wypłukanie tylko metali ciężkich
od 5
Po każdej kroplówce zmiany miażdżycowe zmniejszają się o 0,5 – 0,8 proc
przy 50
30-35 procent
Zalecana ilość zabiegów dla osób chorych to 20-30, profilaktycznie 5 -7 zabiegów. Czas trwania zabiegu: ok. 1-2 h.
Decyzję o ilości zabiegów podejmuje lekarz przy pierwszej wizycie.
Miażdżyca (z łac. atheromatosis, atherosclerosis) to podstępna choroba, która - początkowo nie dając żadnych objawów - niszczy nasze naczynia krwionośne. Kiedy płytki miażdżycowe blokują przepływ krwi, do serca dociera mniej tlenu i organizm staje się niewydolny. Skutkiem miażdżycy może być też niedotleniony mózg, co powoduje bóle głowy i kłopoty z pamięcią. Niedokrwione kończyny są przyczyną problemów z chodzeniem. Gdy naczynie zatka się całkowicie, chory może mieć niebezpieczny dla życia zawał serca lub udar mózgu.
Chelatacja a autyzm
http://www.furda.pl/chelatacja-a-autyzm/